Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

Očkování a propaganda

1. 11. 2021 9:05:04
Máme tady dobu, kdy se propaganda rozjela na plné obrátky. Ve prospěch klimatu, ve prospěch genderu, pro EU či proti ... třeba proti občanům s jiným názorem. Tak hluboko jsme klesli.

V tomto textu ukážu, jak funguje propaganda ve prospěch očkování, ovšem zároveň proti všem, kdo je odmítají.

Na úvod musím poznamenat, že nejsem odpůrce očkování, jsem jen odpůrcem donucování. A propagandy. Proto mě stejně, jako donucování, naštve manipulace, ať už vědomá (inteligentní) nebo i nevědomá (hloupá).

Na facebooku na mě vyskočil příspěvek dámy, kterou nebudu jmenovat (třeba se sama ozve, protože jsem na její text reagoval). Z toho příspěvku mi naskočila husí kůže. Položil jsem si otázku: Je autorka textu tak propagandisticky zdatná, nebo jen prostá? Posuďte sami. Vykopíroval jsem část jejího textu (a doplnil jsem jej vlastními poznámkami v závorkách a psaných kurzívou). Dáma píše:

Nechala jsem se očkovat ne proto, že by to mělo být podle vlády, ale proto

- Abych neonemocněla a nezemřela na Covid. (Neonemocněla? Už přece není pochyb, že i očkovaný se nakazí. Nezemřela? To beru, to je vážný důvod.)

- Abych nenakazila své nejbližší a nejdražší, ale i ty o něco méně blízké a drahé, a dokonce i ty úplně neznámé. (Nenakazila? Už přece není pochyb, že i očkovaný nemoc přenáší. Zvláště, když se o tom, že je nakažen, často ani neví, protože se nemusí testovat.)

- Neodebrala nemocniční lůžko když onemocním, někomu, kdo z důvodu akutního a život ohrožujícího onemocnění toto lůžko potřebuje mnohem více. (Neodebrala nemocniční lůžko? Je mnoho případů hospitalizovaných očkovaných, a jejich počty si nezadají s těmi neočkovanými.)

- Abych mohla obejmout své milované. (Aby je nenakazila? Už přece není pochyb, že i očkovaný nemoc přenáší. A je to o to nebezpečnější, že se o tom, že je nakažen, často ani neví, protože se nemusí testovat.)

- Abych si nemusela dělat testy PCR nebo antigenní. (Výborně! Nepotřebujeme přece vědět, že je očkovaný nakažený. Testováním očkovaných by se zbytečně prokázalo, že jsou jak příjemci, tak i přenašeči viru, takže testování očkovaných nebrat.)

- Abych mohla jít do kina, na koncert, do kavárny nebo restaurace. (Konečně upřímnost! Ona většina očkovaných, vyjma starých a nemocných lidi, se očkovala pro takový banální prospěch.)

- Abych mohla cestovat atd.. (Konečně upřímnost! Ona většina očkovaných, vyjma starých a nemocných lidi, se očkovala pro takový banální prospěch.)

- Abych mohla žít svůj život. (Konečně upřímnost! Ona většina očkovaných, vyjma starých a nemocných lidi, se očkovala pro takový banální prospěch.)

- Aby se Covid stal konečně starou a špatnou vzpomínkou. (Nechutné a nepravdivé. Takové hraní na city.)

- Abych chránila nejen sebe, ale chránila nás. (Nechutné a nepravdivé. Takové hraní na city.)
Konec převzatého a komentovaného textu; dále už pokračuji opět podle sebe.

Tak to vidím na rozdíl od autorky "očkované výpovědi" já. Nejvíce mi vadí to pokrytectví většiny očkovaných. Nechali se očkovat, aby získali "výhody". Státní moc si je prostě koupila. A za co si je koupila? Za to, co jim stejně patří, za to, na co mají stejně nezadatelný nárok a právo. Stačilo se jen nebát a brát se o svá práva.

Nemyslím si, že by očkování škodilo zdraví, to asi ne. Jsem však přesvědčen, že očkování škodí. Škodí morálce lidí, poškozuje jejich osobní integritu, protože většinou vědí, že se dali obalamutit či dokonce "koupit" za výhody. Očkování rozvrací společnost. Není to nakonec možná původně nechtěný, ale dnes hlavní přínos očkování? A samozřejmě, očkování samo za nic nemůže. To lidé, to ti u moci, kteří to neumí jinak, než že stále zkoušejí společnost ovládnout. Historicky známý jev - snaží se udělat z lidí LID.

Snad mi někdo vyvrátí moje názory či postoje. Prosím, jsem připraven diskutovat. Ale prosím věcně, těch osobních ataků a hrubých výrazů lidí bez argumentů už mám dost. Jo, a abych nezapomněl, než mi budete lát, že jsem antivaxer apod., tak si několikrát přečtěte druhý odstavec (nepočítaje perex; jsou to jen dvě věty) tohoto mého textu. Díky.

Radomil Bábek

Autor: Radomil Bábek | pondělí 1.11.2021 9:05 | karma článku: 33.27 | přečteno: 827x

Další články blogera

Radomil Bábek

Svatořečení Karla Janečka

Mají lidé krátkou paměť, jsou naivní nebo jen hloupí? O kom mluvím? O všech, kteří se začali rozplývat a dojímat nad "projevem" (omlouvám se za ty uvozovky, ale byla to spíš parodie na projev) Karla Janečka na Slavících.

21.11.2021 v 10:04 | Karma článku: 29.86 | Přečteno: 931 | Diskuse

Radomil Bábek

Žaluji Vládu České republiky!

Tento text je obžalobou Vlády ČR. Žaluji členy vlády, že nespravovali zemi ve prospěch občanů, že mysleli jen na své osobní zájmy, že porušovali zákony a nařízení, jejichž dodržování tvrdě vyžadovali po nás, českých občanech.

4.10.2021 v 9:09 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 507 | Diskuse

Radomil Bábek

Smířlivost vůči agresivnímu státu? Rakovina rozkládající svobodu.

Smířlivost je na první pohled velmi sympatická. Smířlivý člověk budí dojem, že nechce vyvolávat konflikty, že se chce dohodnou, a vůbec, vypadá jako dobrák. Podívejme se však, kam taková smířlivost může vést.

1.10.2021 v 9:09 | Karma článku: 19.84 | Přečteno: 431 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Jurka

Boj za svobodu a proti totalitě ver.2021

Kdyby disidenti před 40 lety tušili, jakým způsobem se bude v ČR v roce 2021 bojovat za svobodu a proti totalitě.. Spousta lidí nechápe, co to svoboda je. Ta totiž jaksi nefunguje bez příslušenství. Tím jsou zodpovědnost nejen

30.11.2021 v 16:05 | Karma článku: 9.01 | Přečteno: 250 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Rakousko: zákon ještě nehotový

Neočkovaní nejsou nepřítelem, řekla ministryně a omluvila se jim. Ještě nejsou známy tresty pro odpírače, povinnost očkování možná až od 14 let. Lockdown se prodlouží?

30.11.2021 v 15:49 | Karma článku: 10.30 | Přečteno: 176 | Diskuse

Karel Trčálek

Každý, kdo se nechal očkovat proti covidu, je podle Karla Havlíčka Borovského otrok!

„Zanedbávati práva, nehlásit se, kde se bezpráví děje, mlčenlivě snášeti každou libovůli: to není důstojné pro řádného občana, jenž není otrok,“ varuje nás Karel Havlíček Borovský iDnes!

30.11.2021 v 15:49 | Karma článku: 10.90 | Přečteno: 137 | Diskuse

Karel Ábelovský

Pan Petr Hannig, předseda Rozumných radí: "Příště nevyhovovat"

... toto je tedy reakce na článek pana Hanniga, se kterým jsme vedli "velmi zajímavou" debatu, pod jeho manipulativním a značně zavádějícím článkem, kde on nabádá k protahování neutěšeného stavu - lidová moudrost, nejhrubšího zrna

30.11.2021 v 14:53 | Karma článku: 19.43 | Přečteno: 340 | Diskuse

Otto Kamm

Těšínská jablíčka (kyselá)

Marně se těšili pořadatelé předvánočních trhů, že doženou loňské ztráty. Marně se asi těší vlekaři, že se napakují na lyžnících.

30.11.2021 v 14:05 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 243 | Diskuse
Počet článků 76 Celková karma 25.81 Průměrná čtenost 1548

Jsem čerstvý šedesátník. Jsem altruista, táta a (7x)děda, lyžař a vodák. Profesí jsem krizový manažer, stratég, a především podnikatel.
Pro potřeby čtenářů je asi důležitější, že jsem pravicový konzervativec. Tedy svoboda je pro mne nejvyšší hodnotou.
Osm let pracuji pro české podnikání, osm let podporuji malé podnikatele a živnostníky. Před čtyřmi lety jsem založil Podnikatelské odbory, které dnes mají více než 15 000 členů. Patnáct měsíců koronakrize mě utvrdilo v přesvědčení, že oligarchové a evropská levice likvidují drobné podnikání. Proto budu vždy hájit práva a zájmy podnikatelů a živnostníků a všech slabých proti silnému státu.

 

 

Najdete na iDNES.cz