Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 28. července 2021 Viktor

Jak se chystá vláda pevné ruky? Tiše a nenápadně.

24. 06. 2021 14:07:34
Mají nám mobilní aplikace řídit život? Má nám stát pomocí mobilních aplikací zakazovat či povolovat vstup do obchodů či restaurací? Ne, náš normální život nesmí řídit stát

Hrozí nebezpečí, že potichu a nenápadně přijdou změny, které ještě více omezí naši svobodu. Takovým projektem, kterým vláda sahá na naši svobodu, je záměr státu řídit naše životy pomocí mobilních aplikací.

Když minulý ministr zdravotnictví Arenberger oznámil, že pro nás připravuje mobilní aplikace, které nám zakážou nebo umožní vstupovat do obchodů či restaurací, vyvolalo to pozornost veřejnosti. Tato pozornost však vlivem mnoha dalších afér a událostí pominula. To bychom neměli připustit, protože záměr státu řídit naše chování je nutné rázně a bezpodmínečně odmítnout. Nejde o nic jiného než o skrytý permanentní nouzový stav.

Jakékoli rozlišování lidí na očkované/neočkované nebo na testované/netestované je zjevnou diskriminací občanů. Vláda hodlá občany rozdělovat podle podmínek, které sama určí, a zároveň má vše fungovat jako donucovací prostředek, aby lidé dělali to, co si vláda přeje. Chceš do hospody? Musíš se nechat očkovat. Chceš na koncert? Testuj se! Mají tvé děti chodit do školy? Otestované. Chceš mít otevřený krám s obuví? Prokaž, že jsou prostory „způsobilé“ (ať to znamená cokoliv)!

Propustkou k normálnímu životu má být aplikace v mobilním telefonu. Každý si bude moci (správně: muset) vygenerovat QR kód. Komu bude svítit aplikace zeleně, může do kadeřnictví nebo restaurace. Komu červeně, ten má STOP, a nikam nepůjde!

Vrcholem vychytralosti vládních politiků je, že by všechnu odpovědnost za zákazy navíc rádi přehodili na podnikatele a živnostníky. My máme kontrolovat občany a my máme rozhodovat o tom, kdo smí do hospody vejít, a kdo ne, kdo může v našem krámku nakoupit a koho vyhodíme. Když pomineme, že taková role podnikatelů a živnostníků nemá žádnou oporu v zákonech, pak je nutné především konstatovat: Je to zvrácenost! Úředníci a vládní politici vymysleli, jak ovládat občany, jak je diskriminovat a segregovat, a pak si nad tím umyjí ruce. Rozděl a panuj!

Vláda se samozřejmě nezabývá tím, zda je vše v souladu s českým právem. Neúctu k zákonům nedávno ukázal i bývalý ministr zdravotnictví Petr Arenberger. Svůj pocit nadřazenosti nad námi, občany, a nad naší svobodou a právy předvedl, když jako ministr české vlády veřejně prohlásil, že on nám předepíše dodržovat opatření, tedy zákazy, i když ví, že tím porušuje zákon. A budeme prý jeho zákazy dodržovat tak dlouho, dokud to soud nezruší. Nemohl nám dát jasnější důkaz opojení mocí.

Je nutné jasně a nekompromisně vládě vzkázat: Normální život nepotřebuje žádné propustky! Naše životy nebudete řídit přes aplikace, a už vůbec nesmíte rozhodovat o tom, kam, kdy a proč půjdeme. Andreji Babiši, Karle Havlíčku, Jane Hamáčku a Petře Arenbergere i Adame Vojtěchu, v době koronakrize jste si zvykli přikazovat a zakazovat, zneužívali jste protiprávní nouzový stav, a zalíbilo se vám to.

Ústavní soud řekl, že zavření obchodů bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud řekl, že testování zaměstnanců v NS bylo nezákonné, a třeba v německém Výmaru soud rozhodl, že všechna opatření proti dětem, roušky, testování a zákaz výuky, byly nezákonné – a naše vláda nás chce cejchovat podle toho, jestli jsme se testovali, jestli jsme byli covid pozitivní nebo zda jsme očkovaní. To je segregace a diskriminace nejhrubšího zrna, to je nástup neomezené státní moci.

Vládní politici zjistili, jak chutná moc, a nechtějí ji pustit z ruky. Všechny zákazy a příkazy, a především plány na nejrůznější trvalá omezení, covid pasy či aplikace, které nám mají řídit a omezovat život, jsou nástupem vlády silné ruky. Třeba to několika lidem bude vyhovovat, protože autoritativní stát je zbaví odpovědnosti za vlastní životy. Pro většinu lidí je to však nepřijatelné. Je to nenápadný, ale jasný útok na naše svobody. Mobilní aplikací, která mne má pustit či nepustit do hospody to vše totiž nekončí, ale začíná.

Vláda ČR, s podporou komunistů, a někdy dokonce s podporou části opozice, za spolupráce a servilního přikyvování vybraných podnikatelských spolků (HK ČR, SOCR, AMSP), nám jde po krku. Mají nám mobilní aplikace řídit život? Má nám stát pomocí mobilních aplikací zakazovat či povolovat vstup do obchodů či restaurací? Ne, náš normální život nesmí řídit stát! Nenechme si to líbit teď, protože později už ten obojek nesundáme.

Autor: Radomil Bábek | čtvrtek 24.6.2021 14:07 | karma článku: 41.27 | přečteno: 3422x

Další články blogera

Radomil Bábek

Vládní menu ze Strakovy akademie: Blafy šéfa Babiše

Chodili byste jíst tam, kde předkládají blafy, kde je šéfkuchař břídil a obsluha neurvale hulvátská? Jedli byste někde, kde by se vám z jejich blafů zvedal žaludek, a ještě byste jim museli platit nehorázné ceny?

28.6.2021 v 8:10 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 431 | Diskuse

Radomil Bábek

Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi

Téměř každé opatření vlády zrušil některý ze stupňů českých soudů. Ale vždy zbytečně a marně. Glosa o české realitě aneb pár vět o zneužití moci a právním nihilismu.

23.6.2021 v 14:10 | Karma článku: 22.60 | Přečteno: 548 | Diskuse

Radomil Bábek

Budelíp! Výkřik ducha normalizace

Proč ti lidé křičí? Mají hlad, veličenstvo, nemají chleba. Tak ať jedí koláče! (královna Marie Antoinetta, popravena 16. 10. 1793) Že nemůže podnikat? Musí mít vatu na přežití! (ministryně spravedlnosti Benešová, zatím netrestaná)

19.6.2021 v 9:00 | Karma článku: 22.87 | Přečteno: 653 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Podrazáci a takédemokraté

Když jsem před čtyřmi lety jednal s krajskou organizací (KO)ČSSD v Liberci o mé případné kandidatuře v čele kandidátky ČSSD v tomto kraji, byla většina KO v tomto kraji (dle mých informací) nakloněna tuto mou kandidaturu podpořit.

27.7.2021 v 12:13 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 464 | Diskuse

Petr Hannig

Elektrodebilita

Možná jste si všimli, že ve čtvrti, kde bydlí střední třída, (ke které se řadím i já), se mnoho elektromobilů nenachází. Za to v předražených domech pro zbohatlíky, či jejich dospělé děti, tam je naleznete.

27.7.2021 v 10:59 | Karma článku: 45.72 | Přečteno: 3455 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Vítězství zelené ideologie nad zdravým rozumem?! Návrh komise plný slepých uliček

Evropská komise představila v polovině července přehnaně ambiciózní klimaticko-energetický legislativní balíček. Ten má EU nasměrovat ke splnění cílů vytyčených do roku 2030. Ale dá se poručit větru a dešti?

26.7.2021 v 10:51 | Karma článku: 17.72 | Přečteno: 752 | Diskuse

Jan Dočekal

Na podzim budou volby - víme podle čeho a jak se rozhodnout?

Ono se říká, že jeden hlas nic neovlivní, ale nemyslím si, že to je pravda. Pokud se na to "vybodnu", tak o to méně hlasů stačí ostatním na to, aby rozhodovali o mém, Tvém osudu, o tom co platíme. V peněžence to pocítíte i VY!

26.7.2021 v 3:12 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 263 | Diskuse

Martin Procházka

Je čas přejít od nařízení k doporučením

Zatímco v těchto dnech nabíhá plná imunita z očkování věkové skupině 30+, nákaza je na minimálních hodnotách a nemocnice prázdné, my se stále dusíme v respirátorech a vláda si z nás dělá šprťouchlata se vstupem do restaurací.

24.7.2021 v 21:21 | Karma článku: 21.18 | Přečteno: 864 | Diskuse
Počet článků 69 Celková karma 23.58 Průměrná čtenost 1645

Jsem pravicový konzervativec, a tedy svoboda je pro nejvyšší hodnotou. Osm let pracuji pro české podnikání, osm let podporuji malé podnikatele a živnostníky. Před čtyřmi lety jsem založil Podnikatelské odbory, které dnes mají více než 15 000 členů. Za patnáct měsíců koronakrize mi došlo, že nejen vláda likviduje drobné podnikání, ale ani současná opozice nám nepomůže. Rozhodl jsem se tedy kandidovat do Poslanecké sněmovny za stranu Trikolora Svobodní Soukromníci (jako kandidát Soukromníků).
V Poslanecké sněmovně budu hájit práva a zájmy podnikatelů a živnostníků a všech slabých proti silnému státu.

Jsem altruista, táta a děda, lyžař a vodák. Profesí jsem krizový manažer, stratég, a především podnikatel.

 

Najdete na iDNES.cz