Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 30. listopadu 2021 Ondřej

Je politika svinstvo? Možná, za jistých podmínek

13. 06. 2021 9:00:00
Za Stranu soukromníků ČR budu kandidovat do Poslanecké sněmovny. Na sněmu SsČR, 5. 6. 2021, jsem vystoupil s volebním projevem. Nemohl jsem se vyhnout jednomu jadrnému slovu. Snad vám to nezpůsobí psychickou újmu.

Přátelé,
ještě než začnu hovořit, musím vás poprosit o shovívavost, protože v mém projevu se bude často opakovat jedno jadrné české slovo, které nebývá ve veřejných projevech příliš používáno. Když však mluvím o současné české politice, nemohu se tomu slovu vyhnout. Děkuji vám za pochopení.

Dámy a pánové, milí Soukromníci,

jsme v situaci, kterou jsme si před několika lety neuměli představit. Po říjnových volbách nám hrozí návrat socialismu. Bude to socialismus oligarchický nebo socialismus digitální, ale pořád socialismus.

Jak jsme mohli tak hluboko klesnout? Jak se stalo, že tak skvělá země, a tak kulturní národ má tak zaneřáděnou politiku, tak nemorální, nemravné a drzé politiky? Spousta lidí v tom má jasno a říkají, že to nemůže být jiné, protože prý politika je svinstvo. Nad tím jsem se zamyslel a položil jsem si otázku: Je politika svinstvo? A odpověděl jsem si: Ano, politika je svinstvo, pokud jsou politici svině.

Když politici vymýšlejí, jak nás dostat do ještě podřízenější role vůči státu, a ani ti opoziční tomu nebrání, je to svinstvo.

Společně stvořili pandemický zákon, který připomíná stanné právo. To je svinstvo.

Když nám chystají prý „normální“ život pod kuratelou covid pasů, mobilních aplikaci, zákazů a povolování toho, co by mělo být běžným svobodným životem, je to svinstvo.

Máme politiky, kteří mají plná ústa hezkých slov o tom, jak bude líp, a přitom vysávají tuto zemi, podvádí, místo podnikání čerpají miliardy dotací a žijí z našich daní. To je svinstvo.

Máme jiné politiky, kteří osm let v opozici dokázali jen velmi málo, čím by naši situaci byť jen trochu zlepšili. Ale teď těsně před volbami jsou najednou plni zájmu o malé podnikatele, fotí se s nimi a pronášejí moudrá slova o tom, jak je třeba nám pomoci. To je svinstvo.

Jiní politici, a to mě děsí, chtějí všechno zdanit, zbavit nás soukromí, chtějí cenzurovat naše názory, protože oni přece nejlépe vědí, které názory jsou ty správné. A to je bezpochyby svinstvo.

Další politici vyměnili třídní boj za boj o klima, vztahy žen a mužů, homosexualitu, rasu, imigraci a cokoli jiného. Udělali z toho svůj plamenný meč, pomocí nějž chtějí měnit společnost k obrazu svému. To je svinstvo.

Když politici drze překrucují historii, aby se zbavili odpovědnosti za minulou devastaci ekonomiky, životního prostředím i morálky národa, tak to je svinstvo.

A pak máme politiky, kteří si z politiky udělali byznys s naivními nebo zlovolnými voliči. Mají jen jednoduchá řešení, protože zjistili, že jim z toho tečou peníze. A to je taky svinstvo.

A tak to máme dnes v naší zemi. Máme vládu, která dělá jedno svinstvo za druhým. Politici drze porušují zákony, podvádí občany, vyvolávají paniku, zneužívají tísně a strachu lidí, aby mohli dělat svoje kšefty. Máme premiéra, který hrabe miliardy ačkoli celá země chudne. Vláda šikanuje malé podnikatele a živnostníky, pouští na ně svoje úředníky, jako smečku loveckých psů, úředníci vymýšlí, co ještě by na nás uvalili, aby se nám hůř žilo, aby se nám hůř podnikalo, abychom museli státu ještě více platit. Tak vypadá svinská politika v České republice.

Co s tím? Dá se s tím něco dělat? Můžeme to změnit?

Dá s tím něco dělat a můžeme to změnit. Musíme jít do voleb. Musíme je zbavit moci, musíme se s nimi poprat o tvář naší politiky.

Abychom dokázali vyhrát, musíme si uvědomit, na čem náš soupeř či dokonce nepřítel staví svoji moc. Tu svinskou politiku vybudovali na lžích, podvodech a porušování zákonů, jsou bezohlední a sebestřední. A v tom je naše šance. Pokud vrátíme do politiky normální lidské chování, musíme nad nimi vyhrát.

Když vyslovím pojmy, jako spravedlnost, právo, spolehlivost, ohleduplnost a odpovědnost. Mnozí budou tvrdit, že do politiky takové pojmy nepatří. Ale to je přesně to, co nám na dnešních politicích přece vadí – oni nenaplňují obsah těchto pojmů. Neměří všem stejně, nedodržují zákony, nedodržují dané slovo, nenesou následky svých činů.

Stojím si za tím, že když vrátíme do politiky spravedlivé jednání, dodržování práva, dodržování daného slova, ohleduplnost k slabým a odpovědnost za vlastní rozhodnutí a činy, pak vymeteme z politiky svinstvo a uděláme ji normální lidskou prací ve prospěch lidí.

Možná se budou naši nepřátelé radovat, protože budou mít pocit, že s čestnými lidmi, kteří drží slovo, si snadno se svým účelovým podvodnickým stylem poradí. Musím je zklamat. To totiž nebude naše slabost, na tom bude stát naše sebedůvěra, to bude naše síla. Ale nejsme klub Rychlých šípů a já nejsem Mirek Dušín. Ti, kteří zasvinili naši politiku, musí počítat s tím, že umíme dát na hrubý pytel hrubou záplatu a víme, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Ke změně politiky potřebujeme mít silné zastoupení v Poslanecké sněmovně, potřebujeme mít své ministry, kteří budou pracovat pro české podnikání, a ne pro pár nadnárodních koncernů. Vy milí Soukromníci do toho jdete, a já jsem se rozhodl, že do toho půjdu s vámi.

Asi si umíte představit, že se mi do toho nechce, ale cítím, že musím. Jinak totiž trochu přestává mít smysl vše, co jsem dělal minulých osm let pro české podnikání. Budu společně s vámi v Poslanecké sněmovně hájit práva a zájmy českých podnikatelů a živnostníků, budu nás bránit před nežádoucími zásahy státu do podnikání. Budu bránit zaměstnance, aby jim stát nebral sedmdesát procent z ceny jejich práce, budu bránit slabé před silným státem.

Na shledanou v Poslanecké sněmovně!

Autor: Radomil Bábek | neděle 13.6.2021 9:00 | karma článku: 13.23 | přečteno: 281x

Další články blogera

Radomil Bábek

Svatořečení Karla Janečka

Mají lidé krátkou paměť, jsou naivní nebo jen hloupí? O kom mluvím? O všech, kteří se začali rozplývat a dojímat nad "projevem" (omlouvám se za ty uvozovky, ale byla to spíš parodie na projev) Karla Janečka na Slavících.

21.11.2021 v 10:04 | Karma článku: 29.86 | Přečteno: 931 | Diskuse

Radomil Bábek

Očkování a propaganda

Máme tady dobu, kdy se propaganda rozjela na plné obrátky. Ve prospěch klimatu, ve prospěch genderu, pro EU či proti ... třeba proti občanům s jiným názorem. Tak hluboko jsme klesli.

1.11.2021 v 9:05 | Karma článku: 33.27 | Přečteno: 827 | Diskuse

Radomil Bábek

Žaluji Vládu České republiky!

Tento text je obžalobou Vlády ČR. Žaluji členy vlády, že nespravovali zemi ve prospěch občanů, že mysleli jen na své osobní zájmy, že porušovali zákony a nařízení, jejichž dodržování tvrdě vyžadovali po nás, českých občanech.

4.10.2021 v 9:09 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 507 | Diskuse

Radomil Bábek

Smířlivost vůči agresivnímu státu? Rakovina rozkládající svobodu.

Smířlivost je na první pohled velmi sympatická. Smířlivý člověk budí dojem, že nechce vyvolávat konflikty, že se chce dohodnou, a vůbec, vypadá jako dobrák. Podívejme se však, kam taková smířlivost může vést.

1.10.2021 v 9:09 | Karma článku: 19.84 | Přečteno: 431 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Ať udělá cokoliv, všechno je špatné. Příště nevyhovovat!

Díval jsem se na jmenování nového premiéra prezidentem republiky. Bylo to, v rámci možností, důstojné. Miloš Zeman mohl jako každý člověk uvržený do karantény, v klidu čekat do ukončení karantény.

29.11.2021 v 23:28 | Karma článku: 47.75 | Přečteno: 9752 | Diskuse

Marek Novák

Nestoudné plošné odposlechy porad advokátů s klienty je třeba projednat

Soudce Městského soudu v Brně povolil plošné odposlouchání porad advokátů s jejich klienty, a to na dobu půl roku (!). Vyplývá to z informací zveřejněných médii na konci minulého týdne.

29.11.2021 v 13:41 | Karma článku: 20.21 | Přečteno: 434 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Proč se Česko neinspirovalo v boji proti covidu-19 Portugalskem?

Portugalsko je zemí, od které se nyní můžeme mnohému přiučit. Je srovnatelně lidnatá s Českou republikou a při zvládání pandemie se v minulosti taktéž potýkala s velkými obtížemi. V lednu byla situace v zemi dokonce zoufalá.

29.11.2021 v 8:26 | Karma článku: 36.97 | Přečteno: 8218 | Diskuse

Jiří Paroubek

Konec ostudné kauzy sportovních dotací

Za posledních čtyři a půl roku jsem napsal pět článků, které se týkaly kauzy sportovních dotací, která dnes byla – alespoň prozatím – ukončena u senátu pražského Městského soudu.

26.11.2021 v 14:59 | Karma článku: 11.67 | Přečteno: 340 | Diskuse

Kateřina Konečná

COVID-19. Permanentní šílenství

Albert Einstein prohlásil, že definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky. A já mám čím dál větší pocit, že boj proti pandemii COVID-19 tuto definici splňuje dokonale.

26.11.2021 v 9:53 | Karma článku: 32.97 | Přečteno: 1559 | Diskuse
Počet článků 76 Celková karma 25.81 Průměrná čtenost 1548

Jsem čerstvý šedesátník. Jsem altruista, táta a (7x)děda, lyžař a vodák. Profesí jsem krizový manažer, stratég, a především podnikatel.
Pro potřeby čtenářů je asi důležitější, že jsem pravicový konzervativec. Tedy svoboda je pro mne nejvyšší hodnotou.
Osm let pracuji pro české podnikání, osm let podporuji malé podnikatele a živnostníky. Před čtyřmi lety jsem založil Podnikatelské odbory, které dnes mají více než 15 000 členů. Patnáct měsíců koronakrize mě utvrdilo v přesvědčení, že oligarchové a evropská levice likvidují drobné podnikání. Proto budu vždy hájit práva a zájmy podnikatelů a živnostníků a všech slabých proti silnému státu.

 

 

Najdete na iDNES.cz